Historie

    Již v roce 1923 byl uveden do provozu na tu dobu celkem moderní sportovní areál v prostorách pod dnešní základní školou. Byl všestranně využíván. Od kopané, volejbalu, prvky gymnastiky, hasičské závody a mnoho dalšího. Ale stále to nebyla organizovaná tělovýchova.
    V roce 1961 tělovýchovná jednota ve Velkém Beranově již založena byla, u jejího zrodu stál pan Karel Pertlík a Jaromír Pokorný. Ale po pěti letech r. 1966 pro nedostatek financí a času jednotlivých členů zanikla. Tehdy se zde hrál volejbal, a to velmi dobře krajský přebor. Až po téměř osmi letech se přišlo s nápadem hrát v obci závodně kopanou. Přidali se další nadšenci, srovnalo se dnešní nové hřiště, poslala přihláška a čekalo se na rozlosování.
    V srpnu 1975 se tedy konečně začalo hrát. Již do dvou let mužstvo postoupilo do 3. třídy a na začátku 80. let třetí třídu vyhrálo. Jenže podle tehdy platných fotbalových regulí hrát okresní přebor nemohlo, protože nemělo žádný mládežnický celek. Proto bylo v roce 1984 založeno družstvo dorostu. V následujících letech 1987-88 vyhrálo družstvo kopané Velkého Beranova znovu třetí třídu a konečně postoupilo do Okresního přeboru Jihlavska, kde hraje dodnes. V roce 1991 došlo ke zrušení mužstva dorostu pro nedostatečný počet hráčů a v roce 1997 bylo založeno družstvo starších žáků, které hraje Okresní přebor. V roce 2006 se opět složilo mužstvo dorostu, které si vybojovalo postup do 1.třídy dorostu. A abychom nezapomněli na ty nejmenší, v roce ??? vzniklo ještě družstvo přípravky, které v roce 2010 vyhrálo OP Jihlavska. Na začátku nového století prošlo hřiště rozsáhlou rekonstrukcí zásluhou tehdejšího starosty, pana Jaromíra Pokorného.
    Od roku 1975 se tak píše nová historie sportu v obci pod hlavičkou TJ Družstevník Velký Beranov. Postupně sdružoval, stolní tenis a šachy. Mimo těchto sportů se zde ještě provozuje lední hokej, nohejbal, florbal a volejbal, kterým to vlastně všechno začalo.
31.7.2012
Vložil Štěně
Registrovaných uživatelů - 101 | registruj se
Už. jméno
Heslo